نحوه بازیابی پرونده های از دست رفته درایو فلش را نمی توان باز کرد

70

نحوه بازیابی پرونده های از دست رفته درایو فلش را نمی توان باز کرد


یکی

دلایل زیادی وجود دارد که چرا درایو فلش را نمی توان باز کرد. ما فقط می توانیم راه حل های ممکن را یکی یکی امتحان کنیم. اما اگر بتوان علت اصلی این مشکل را پیدا کرد ، حل مسئله آسان تر است. ویرایشگر زیر چند روش برای حل مشکل درایو فلش به شما ارائه می دهد ، امیدوارم برای همه مفید باشد.

وقتی رایانه ما درایو فلش را وصل کرد ، اما متوجه شد که درایو فلش باز نمی شود ، لطفاً در این زمان وحشت نکنید ، اگر درایو فلش باز نشود چه کاری باید انجام دهم؟
به شما یاد می دهد چگونه این مشکل را حل کنید که کامپیوتر نمی تواند درایو فلش را باز کند.

 1
بر روی درایو فلش کلیک راست کرده و روی Properties کلیک کنید. در پنجره بازشو ، روی Tools-Start Check کلیک کنید. مستقیم ترین دلیل عدم امکان باز شدن درایو فلش این است که سیستم فایل آسیب دیده است. روش معمول برای این کار تعمیر دیسک است. روی "Removable Disk" کلیک راست کرده و "Properties" را از منوی زمینه بازشو انتخاب کنید.

2
سپس به پنجره "Tools" در پنجره باز شده بروید ، بر روی دکمه "Error Check Start Start Check" کلیک کنید ، هر دو مورد را در پنجره بازشو بررسی کرده و در آخر بر روی دکمه "Start" کلیک کنید تا خطاهای دیسک بررسی و اصلاح شود.
پس از پایان تعمیر ، می توانید درایو فلش را باز کنید!

3
وقتی روش بالا نتواند درایو فلش را باز کند ، توصیه می شود که درایو فلش را قالب بندی کنید. بر روی "Removable Disk" راست کلیک کرده و "Format" را در فهرست راست کلیک راست کلیک کنید. در پنجره "Format" که باز می شود ، علامت "Quick Format" را بردارید و روی دکمه "Start" کلیک کنید.

4
پس از انجام مکرر عملیات فوق ، اگر درایو فلش هنوز به طور عادی باز نمی شود ، سعی کنید درایو فلش را به یک پورت USB وصل کنید. در عین حال ، مطمئن شوید که گزینه های مربوط به ذخیره سازی تلفن همراه رایانه غیرفعال نیستند. روشهای مشاهده و تنظیم خاص: کادر گفتگوی "Run" را باز کرده و برای ورود به Group Policy Manager دستور "gpedit.msc" را وارد کنید.

5
در پنجره Group Policy Manager ، روی "Module Management" → "System" → "Removable Storage Access" به نوبه خود کلیک کنید و مطمئن شوید که "Removable Disk: Deny Read Read" و "All Removable Disk: Deny Read Read" در سمت راست "هر دو مورد روی" پیکربندی نشده "یا" غیرفعال "تنظیم شده اند. اگر اینگونه نیست ، روی مورد مربوطه دوبار کلیک کنید ، مورد "غیرفعال" را در پنجره بازشو بررسی کرده و "تأیید" را کلیک کنید.

6
اگر بعد از روش های بالا هنوز نمی توانید درایو فلش را باز کنید ، فقط می توانید از ابزار تولید انبوه درایو فلش برای انجام عملیات تعمیر استفاده کنید. این نیز موثرترین راه برای رفع خرابی درایو فلش است.

 


وقتی رایانه ما درایو فلش را وصل کرد ، اما متوجه شد که درایو فلش باز نمی شود ، لطفاً در این زمان وحشت نکنید ، اگر درایو فلش باز نشود چه کاری باید انجام دهم؟ u Start به شما می آموزد که چگونه مشکلی را که کامپیوتر نمی تواند درایو فلش را باز کند حل کند.
 1. بر روی درایو فلش کلیک راست کرده و Properties را کلیک کنید ، روی "Tools" - "Start Check" در پنجره Properties بازشو کلیک کنید ، تمام گزینه ها را در پنجره Pop-up Check Disk بررسی کرده و سپس Start را کلیک کنید ، همانطور که در تصویر نشان داده شده است شکل:
 
2. سعی کنید درایو فلش را باز کنید تا ببینید آیا هنوز نمی توان آن را باز کرد ، سپس روش زیر را دنبال کنید ، کلید میانبر win + r را فشار دهید تا پنجره اجرا باز شود و gpedit.msc را وارد کنید ، همانطور که در شکل نشان داده شده است: درایو فلش

3. در "Local Group Editor" ، به ترتیب "Management Module-System-Removable Storage Access" را کلیک کنید و "Removable Disk: Deny Read Read" و "All Removable Disks:" را در لیست سمت راست پیدا کنید. همه را انکار کنید مجوز "دو مورد ، همانطور که در شکل نشان داده شده است: خانه درایو فلش

4
به ترتیب دو مورد بالا را باز کنید ، پیکربندی آنها را به "غیر پیکربندی شده" یا "غیرفعال" تغییر دهید و "OK" را کلیک کنید ، همانطور که در شکل نشان داده شده است:
مهم نیست که کامپیوتر نمی تواند درایو فلش را باز کند. راه حل های زیادی وجود دارد. دو روش فوق روش های رایج ما هستند. اگر فلش درایو دوباره باز نشود بدون کمک نرم افزار تعمیر خارجی ، چه کاری باید انجام دهم مشکل درایو فلش را حل می کنید؟ فقط این روش های معمول را امتحان کنید.


 سه: درایو فلش را نمی توان باز کرد ، دلیل این امر را می توان قالب بندی کرد
دستگاه های ذخیره سازی مانند درایو فلش ، دیسک سخت تلفن همراه ، کارت SD و غیره را نمی توان با دوبار کلیک باز کرد. اگر جرات ندارم آن را قالب بندی کنم ، چه کاری انجام می دهم زیرا داده های مهمی در درایو فلش USB ذخیره شده اند و از داده ها نسخه پشتیبان تهیه نمی شود؟ در این شرایط وحشت نکنید ، در اینجا یک ویرایشگر کوچک برای آموزش نحوه حل مشکل درایو فلش وجود ندارد که به یک روش قابل اعتماد برای قالب بندی باز شود.
درایو فلش را نمی توان باز کرد ، باعث فرمت می شود

درایو فلش یک دستگاه ذخیره سازی اطلاعات بسیار محبوب است. دارای ظاهری کوچک ، فضای ذخیره سازی بزرگ و قابلیت حمل آسان ، که آن را به ابزاری محبوب برای ذخیره سازی تبدیل می کند. چه در دفتر کار روزانه و چه در زندگی روزمره ، می توانید درایو فلش را مشاهده کنید. از آنجا که از درایو فلش به طور مکرر در زمان های عادی استفاده می شود ، کاربران اغلب با مشکلات مختلفی در رابطه با درایو فلش روبرو می شوند. رایج ترین مورد این است که درایو فلش باز نمی شود و برای قالب بندی درخواست می کند.

پس از قرار دادن درایو فلش در پورت USB رایانه ، مدیر پرونده را باز کنید و می توانید حرف درایو فلش را مشاهده کنید. وقتی کاربر بر روی درایو فلش دوبار کلیک می کند تا درایو فلش را باز کند ، درایو فلش نمی تواند باز شود ، و سیستم پنجره ای ظاهر می شود که می گوید: "دیسک در درایو K: قبل از استفاده از آن باید قالب بندی شود. آیا می خواهید آن را قالب بندی کنید" یا "دیسک در درایو H قالب بندی نشده است. آیا می خواهید قالب بندی کنید الان؟

در این زمان ، اگر روی دکمه "Format Disk" کلیک کنید ، سیستم یک پنجره قالب بندی ظاهر می شود. پس از انتخاب سیستم فایل ، روی OK کلیک کنید تا درایو فلش قالب بندی شود. با این حال ، قالب بندی باعث از دست رفتن اطلاعات در درایو فلش می شود. اگر داده های موجود در درایو فلش مهم است ، آنها را قالب بندی نکنید.

درایو فلش فرمت شده است ، نشان می دهد که ممکن است به دلایل مختلف مشکل قالب بندی ایجاد شده باشد. کاربران مختلف با موقعیت های مختلفی روبرو می شوند ، بنابراین دلایل یکسان نخواهند بود. سردبیر در اینجا برخی از دلایل مرجع را ذکر می کند.

 درایو فلش خراب است ، نقص فیزیکی. به عنوان مثال ، درایو فلش افتاده است و از درایو فلش نمی توان به طور معمول استفاده کرد ؛ یا کیفیت کپی درایو فلش صحیح نیست و تراشه حافظه فلش یا کنترل کننده اصلی آسیب دیده است. پورت USB رایانه مشکلی دارد. بعضی از رایانه ها دارای پورت USB ضعیف یا منبع تغذیه کافی نیستند ، که ممکن است باعث شود که دستگاه های خارجی مانند درایوهای فلش به طور معمول استفاده نشوند. در این حالت ، می توانید درایو فلش را به رایانه های دیگر متصل کنید. راننده مشکلی دارد. اگر درایور رایانه آسیب دیده یا خیلی قدیمی است ، ممکن است این مشکل را نیز ایجاد کند. توصیه می شود درایور را به روز کنید. پارتیشن موجود در درایو فلش آسیب دیده است. قبل از جدا کردن درایو فلش از رایانه ، بر روی "Safely remove Hardware and Eject Media" کلیک نکنید ، در نتیجه به پارتیشن آسیب می رساند. آسیب به ویروس یا بدافزار. ویروس ها یا بدافزارها اطلاعات مهم موجود در درایو فلش را از بین می برند و باعث می شوند که داده ها به طور عادی دسترسی نداشته باشند.

درایو فلش را نمی توان باز کرد ، باعث راه حل قالب بندی می شود

اگر داده های موجود در درایو فلش مهم هستند و از اطلاعات پشتیبان تهیه نمی شوند ، فرایند آزاد سازی صحیح باید این باشد: داده ها را از درایو فلش بازیابی کنید و سپس مشکل درایو فلش را برطرف کنید.

توجه: قبل از بازیابی اطلاعات درایو فلش ، عملیات chkdsk را روی درایو فلش انجام ندهید ، زیرا غالباً chkdsk فقط تعمیر بیش از حد انجام می دهد ، که به طور جدی بر اثر بازیابی اطلاعات تأثیر می گذارد.

چگونه می توان داده ها را از درایو فلش بازیابی کرد که درایو فلش باز نمی شود و درخواست قالب بندی می شود؟ مشکل به ظاهر پیچیده در واقع بسیار ساده است. تا زمانی که از نرم افزار قابل اعتماد بازیابی استفاده می کنید ، کاربران عادی می توانند به راحتی مشکل داده های بازیابی درایو فلش را برطرف کنند. بیایید نگاهی به روند بازیابی اطلاعات از درایو فلش بیندازیم:

مرحله 1: درایو فلش را به پورت USB رایانه وارد کنید تا رایانه بتواند درایو فلش را تشخیص دهد و سپس نرم افزار بازیابی اطلاعات DiskGenius را روی رایانه اجرا کنید.
DiskGenius یک نرم افزار قدرتمند مدیریت پارتیشن و بازیابی اطلاعات با عملکردهای قدرتمند داده است و می تواند مشکلات از دست دادن داده ها را از دستگاه های ذخیره سازی مختلف برطرف کند.

مرحله 2: درایو فلش را در سمت چپ نرم افزار DiskGenius انتخاب کنید (در اینجا شما باید مدل درایو فلش ، قسمت شماره سریال RD1 + را انتخاب کنید) ، و سپس روی دکمه "Recover File" کلیک کنید.
توجه: درایو فلش را نمی توان باز کرد و برای قالب بندی درخواست می کند ، این نشان می دهد که پارتیشن درایو فلش آسیب دیده است. آسیب پارتیشن آسیب پارتیشن نیست ، بنابراین نیازی به جستجوی پارتیشن های از دست رفته در اینجا نیست.

مرحله 3: حالت بازیابی را انتخاب کنید و روی دکمه "شروع" کلیک کنید.
اگر می خواهید اسکن کامل عمیق درایو فلش را انجام دهید ، باید گزینه های "بازیابی کامل" و "اسکن اضافی برای انواع پرونده های شناخته شده" را همزمان بررسی کنید ؛ علاوه بر این ، اگر نوع سیستم فایل را می دانید قبل از درخواست برای قالب بندی ، می توانید بر روی دکمه "Advanced" "Options" کلیک کنید تا نوع فایل سیستم درایو فلش قبل از بروز مشکل را انتخاب کنید ، که می تواند بازده بازیابی را بهبود بخشد.

مرحله 4: پیش نمایش فایل را انجام دهید و قضاوت کنید که آیا پرونده می تواند به طور معمول بازیابی شود یا خیر.
DiskGenius پرونده های پیدا شده در هنگام اسکن را لیست می کند و نتایج اسکن را در زمان واقعی به روز می کند. کاربران می توانند اسناد را در حین اسکن یا بعد از آن اسکن کنند. با پیش نمایش فایل ، می توانید فایلی را که می خواهید بازیابی کنید به سرعت پیدا کرده و آسیب دیدن فایل را تشخیص دهید. به این ترتیب ، قبل از بازیابی واقعی ، می توانید میزان موفقیت بازیابی اطلاعات را کاملاً درک کنید.

مرحله 5: اسناد مورد نیاز را بیرون بیاورید. فایلهایی را که می خواهید بازیابی شوند در نتایج اسکن تیک بزنید ، سپس روی موس کلیک راست کرده و "کپی در پوشه مشخص شده" را انتخاب کنید. بنابراین می توانید مکانی را برای ذخیره اطلاعات بازیابی شده انتخاب کنید.

مرحله 6: داده های بازیابی شده را بررسی کنید. اگر مطمئن هستید که داده ها بازیابی شده اند ، می توانید از DiskGenius برای قالب بندی درایو فلش استفاده کنید. پس از قالب بندی ، درایو فلش را می توان به طور معمول باز کرد و داده ها را ذخیره کرد.
خلاصه کردن

همانطور که در بالا ذکر شد ، اگر با این مشکل روبرو شدید که درایو فلش باز نمی شود و درخواست قالب بندی را دارید ، وحشت نکنید و درایو فلش را قالب بندی نکنید. به طور کلی ، تا زمانی که نقص جدی فیزیکی در درایو فلش وجود نداشته باشد ، داده های موجود در درایو فلش می توانند به طور جزئی یا کامل بازیابی شوند. هنگامی که داده های موجود در درایو فلش با موفقیت بازیابی شدند ، می توانید درایو فلش را برای اصلاح پارتیشن آسیب دیده فرمت کنید.

چهار

درایو فلش را نمی توان باز کرد ، خراب نیست ، به شما سه روش آموزش می دهد
به طور کلی ، با دوبار کلیک کردن درایو فلش را نمی توان باز کرد ، بیشتر به این دلیل که سیستم فایل درایو فلش آسیب دیده است. بنابراین حتی اگر ویروس پاک شود ، باز هم دوبار کلیک کردن باز می شود و یک کادر گفتگو برای انتخاب برنامه نمایش داده می شود.

روش ساده این است: روی نماد درایو فلش کلیک راست کنید -> Properties -> Tools -> Start Check -> Check Automatic fix system file files -> Start ، و تعمیرات به زودی کامل می شود. همه می توانند آن را امتحان کنند ، هکتار هکتار. به نظر می رسد برای هارد دیسک های مکانیکی موثر باشد.

علاوه بر این ، اگر بر روی نماد درایو فلش کلیک راست کنید ، گزینه پخش خودکار ظاهر می شود که معمولاً نشانه ویروس است.

راه حل:
اگر مشکلی در پرونده Autorun.inf وجود دارد ، ویژگی را حذف کرده و آن را حذف کنید ، سپس پرونده ای را که autorun.inf به آن اشاره دارد را در رجیستری جستجو کنید و پس از پیدا کردن آن ، کلید فرعی پوسته را حذف کنید ، و سپس می توانید D را باز کنید راندن. شروع کرده و "regedit" (ثبت نام) را وارد کنید ، از "Ctrl + F" برای پیدا کردن کادر گفتگو استفاده کنید و "autorun.inf" را وارد کنید تا زیر کلید را ببینید ، سپس کلیک راست کنید و حذف کنید

1. اگر در هر پارتیشن فایل های مخفی مانند autorun.inf وجود دارد ، بهتر است پس از حذف رایانه ، آن را دوباره راه اندازی کنید.

2. باز کردن روش باز کردن در نوع پرونده (XP را به عنوان مثال در نظر بگیرید)

My Computer-Tools-Folder Options-Type File را باز کنید و "Drive" یا "Folder" را پیدا کنید (کدام یک را انتخاب می کنید بستگی به مشکلی که در آن روبرو هستید بستگی دارد. اگر نمی توانید با دوبار کلیک درایو را باز کنید ، "Drive" را انتخاب کنید) "را بزنید و اگر پوشه ای را باز نمی کنید ،" پوشه "را انتخاب کنید). بر روی "پیشرفته" در زیر کلیک کنید ، در کادر محاوره ای "ویرایش پرونده" ، "جدید" ، "باز" ​​را در عملیات پر کنید (اگر "باز" ​​وجود دارد ، می توانید آن را به دلخواه پر کنید). پرونده های exe وجود دارد ، ممکن است به یک اسب تروا اشاره شود ، "ویرایش" را انتخاب کنید) ، explorer.exe را در برنامه مورد استفاده برای انجام عملیات پر کنید و تأیید کنید. سپس به پنجره "ویرایش نوع پرونده" برگردید ، "باز" ​​را انتخاب کنید ، آن را به عنوان مقدار پیش فرض تنظیم کنید و تأیید کنید. حالا پارتیشن یا پوشه را باز کنید تا ببینید به حالت عادی برگشته است؟

3. قانون ثبت:
برای باز کردن پارتیشن نمی توان دوبار کلیک کرد
regedit را شروع کرده و وارد کنید ، [HKEY_CLASSES_ROOT \ Drive \ shell] را پیدا کرده و تمام محتویات زیر پوسته را پاک کنید ، سپس رجیستری را ببندید ، F5 را روی صفحه کلید فشار دهید تا تازه شود و برای دیدن پارتیشن دوبار کلیک کنید.
برای باز کردن پوشه نمی توان دوبار کلیک کرد
regedit را شروع کرده و وارد کنید ، [HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ shell] را پیدا کرده و تمام محتویات زیر پوسته را پاک کنید ، سپس رجیستری را ببندید ، F5 را روی صفحه کلید فشار دهید تا تازه شود ، و بر روی پارتیشن دوبار کلیک کنید تا ببینید
از درایو فلش همیشه در بسیاری از جاها استفاده خواهد شد. رایانه های مختلف خطرات مخفی ویروس ها را دارند. مشکلات زیادی وجود دارد اجتناب ناپذیر. از این روش ها برای آزمایش استفاده کنید.

 

پنج

درایو فلش یکی از ابزاری است که برای انتقال پرونده ها از آن استفاده می کنیم. اخیراً بسیاری از دوستان دریافتند که هنگام استفاده از درایو فلش ، نمی توانند با دوبار کلیک آن را باز کنند. بسیاری از دوستان فکر می کنند که درایو فلش آنها خراب است. در واقع ، ما فقط باید مراقب باشیم تا مشکل را پیدا کنیم. بیایید نگاهی به مشکل بیندازیم. چگونه می توان این مشکل را حل کرد که درایو فلش باز نمی شود.

درایو فلش یکی از ابزارهای اداری است که ما اغلب در کارهای روزمره از آن استفاده می کنیم. در فرآیند استفاده از درایو فلش ، ما اغلب با برخی از شرایط روبرو می شویم. به عنوان مثال ، وقتی رایانه ما به درایو فلش وصل می شود ، متوجه می شویم که درایو فلش نمی تواند باشد باز شده و درایو فلش باز نمی شود. نحوه باز کردن

·