Postup instalace systému Windows 11 pomocí jednotky USB flash - bez optické jednotky

26 2021-07-28 16:34

Instalace systému Windows 11 pomocí jednotky USB flash není nic nového, existuje také celá řada výukových programů pro jednotky USB flash online ...... výukové programy, ale většina z nich není dobrá nebo dobrá, doufám, že použiji skutečné případy, krok za krokem, abych vás naučil, jak nainstalovat systém Windows 11 pomocí jednotky USB flash. Doufám, že použiji skutečné případy, krok za krokem, naučit každého, jak se naučit používat usb flash disk k instalaci systému, pochopit, jak používat usb flash disk k instalaci systému Windows 11, projít sto projít, žádný učitel se může naučit používat usb flash disk k instalaci XP, Vista, 2008, a dokonce ještě není oficiálně uvolněn Win8!

 Proč potřebujete k instalaci systému Windows disk CD-ROM? Flash disk USB může vyřešit všechny vaše problémy s instalací systému! Zde je podrobný postup instalace systému pomocí jednotky USB flash bez optické jednotky, doufám, že vám to pomůže.

 Návod na instalaci systému pomocí jednotky USB flash je rozdělen do čtyř hlavních kroků.

 Nejprve: vytvořte spouštěcí disk systému Windows 11 PE, který podporuje USB flash disk.

 Zadruhé: nastavte USB flash disk v notebooku/stolním počítači.

 Třetí: Načtení obrazu systému Windows 11 pomocí virtuální jednotky CD-ROM

 Za čtvrté: Instalace systému Windows 11 pomocí nástroje Win$Man

 Pokud existuje pátý, šestý, sedmý, osmý a devátý krok, který čeká na dokončení instalace systému, instalaci ovladačů, instalaci běžného softwaru, synchronizaci svých dat a další triviální věci, ty všichni chápeme, už nebudu dlouhý příběh, tento článek pouze podrobnosti o tom, jak používat USB flash disk pro instalaci systému (instalace systému Windows 11).

 Prvním krokem je vytvoření spouštěcího USB flash disku systému Windows 11PE.

 V současné době se mnoho notebooků (zejména netbooků) nedodává s optickou jednotkou a mnoho uživatelů si dokonce vybírá stolní sestavy bez optické jednotky, takže jediným způsobem instalace systému je spoléhat se na USB flash disk nebo vyměnitelný pevný disk. Vše v jednom USB flash disku je proto nezbytné!

 Poznámka: Od roku 2007 se staly oblíbenými usb flash disky (oblíbenými se staly také viry na usb flash discích) a všechny typy základních desek podporují usb flash disky pro zavádění systému (jen málo z nich je nepodporuje), takže použití usb flash disku k instalaci systému se stalo nejnovější možností přeinstalace systému. S příchodem PE se i zkušení instalátoři systémů rozhodnou přeinstalovat Windows 11 nebo XP (a samozřejmě Win8) v PE pod rozhraním Windows, místo aby zadávali obtížný kód v DOSu a přeinstalovali Windows.

 Existují různé způsoby, jak vytvořit bootovací USB flash disk systému Windows 11 PE, ale zde doporučuji pouze ten nejjednodušší a nejefektivnější! Systém údržby USB flash disků Tien Yi je jedním z mála nástrojů, které jsou v současné době k dispozici a které podporují instalaci PE na USB flash disk jedním kliknutím! S tak jednoduchým nástrojem je to požehnání pro ty, kteří nechtějí jít do hloubky procesu!

 Nejprve si stáhněte Tian Yi usb flash disk Maintenance System Network Enhanced Memorial Edition 2012.

 Řešení instalace jedním kliknutím pro vytvoření jednotky USB flash s podporou PE je velmi jednoduché: v systému Windows 11 nebo XP dvojitým kliknutím otevřete softwarový program Tian Yi usb flash drive Maintenance System (obrázek 1), poté vyberte jednotku USB flash drive a zvolte režim spouštění zařízení USB! Velmi jednoduché.

 Obrázek 1 Instalace PE na USB flash disk jedním kliknutím (kliknutím na obrázek zobrazíte větší verzi, totéž níže)

 Verze programu providence PE se může při aktualizaci softwaru měnit, ale přibližný způsob instalace zůstává téměř stejný.

 To, co může ilustrovat jeden diagram, nemusí autor ilustrovat druhým diagramem.

 Krok 2 Vstupte do režimu volby fastboot a zvolte spuštění z USB flash disku.

 Mnoho lidí nenávidí nebo nerozumí instalaci systémů Windows, je plné anglické nastavení BIOSu obtížné, dokonce i ti, kteří prošli šestou třídou univerzitní angličtiny, nemohou zjistit, co je anglický BIOS s tím, co .......

 V dnešní době mají notebooky a stolní počítače (včetně sestavených počítačů) spouštěcí zástupce, takže při spouštění počítače postupujte podle příslušného spouštěcího zástupce, abyste automaticky vstoupili do režimu rychlého spouštění notebooku nebo stolního počítače, a poté vyberte zařízení, které potřebujete spustit!

 Obrázek 2: Seznam zástupců pro spuštění všech hlavních značek notebooků

 Obr. 3 Seznam zástupců pro spouštění hlavních značek pracovních ploch

 Obrázek 4 Zkratky pro spuštění hlavních značek základních desek

 Pokud značka stolního počítače a stolní sestava podle výše uvedené tabulky zástupců pro spuštění také nemůže hladce spustit USB flash disk, lze ji nastavit pouze prostřednictvím systému BIOS, což je jediná a nejúčinnější metoda.

 Vezměme si například můj notebook Asus, podle seznamu klávesových zkratek hlavních značek notebooků uvedených na obrázku 2 stiskneme při spouštění ESC (pokud si nejste jisti, ve které vteřině stisknout ESC, stiskněte klávesovou zkratku jednou za vteřinu, tento trik je vyzkoušený).

 Obrázek 5 Spuštění notebooku Asus a přechod do režimu rychlého spuštění stisknutím klávesy ESC

 Jak vidíte na obrázku 6, pro vstup do režimu rychlého spouštění notebooku stačí během spouštění stisknout klávesovou zkratku boot! To je prostě slabé! Zjistěte, jaké jsou klávesové zkratky pro spuštění notebooku, a později si je zapamatujte, abyste se nemuseli obávat, že nebudete vědět, jak spustit USB flash disk.

 Vložte USB flash disk do notebooku a po spuštění stiskněte klávesovou zkratku pro spuštění notebooku, poté se zobrazí 10 možností, v tomto okamžiku můžete přímo zvolit spuštění systému údržby Windows 11 PE (různé nástroje PE mají různé spouštěcí obrazovky, posuďte sami, která je ta správná možnost Windows 11 PE).

 Obrázek 6 Výběr systému údržby Windows 11 PE

 Pak můžete vstoupit do rozhraní, které mnoho lidí nikdy předtím nepoužívalo, ale je jim velmi dobře známé, a uvidíte, jak se může podobat systému Windows 11.

 Krok 3 Načtení obrazu systému Windows 11 pomocí virtuální jednotky CD-ROM

 K instalaci systému Windows 11 potřebujete obrazový soubor systému Windows 11, který lze získat z originálního CD se systémem Windows 7, nebo si jej uživatelé služby MSDN mohou stáhnout přímo z internetu.

 Ti, kteří již mají originální CD se systémem Windows 7, zkopírujte všechny soubory z CD na USB flash disk, abyste mohli tento krok přeskočit a přejít rovnou k dalšímu. A nezáleží na tom, zda je CD poškozené, protože Windows můžete přeinstalovat pomocí USB flash disku.

 Třetím krokem je použití virtuální jednotky CD-ROM k načtení souboru bitové kopie systému Windows 11 nebo XP z jednotky USB flash.

 Obr. 7 Předejděte vložení souboru s obrazem XP do USB flash disku (kliknutím na obrázek získáte větší náhled, totéž níže)

 Pokud nechcete používat virtuální jednotku CD-ROM, je jednodušší zkopírovat všechny soubory z disku CD-ROM systému Windows 11 nebo XP na jednotku USB flash, což je nejjednodušší způsob!

 Chcete-li otevřít virtuální jednotku CD-ROM, klikněte v PE na tlačítko "Start" a poté vyberte položku Virtuální jednotka CD-ROM (obrázek 8).

 Obrázek 8 Otevření virtuální jednotky CD-ROM

 Poté vyberte soubor bitové kopie systému Windows 11 podle schématu na obrázku 9 (totéž proveďte pro soubor bitové kopie systému Win8).

 Obr. 9 Výběr souboru bitové kopie systému Windows 11 pomocí virtuální jednotky CD-ROM

 Vše je připraveno, dalším krokem je zahájení instalace systému Windows 11 do notebooku nebo stolního počítače.

 Pokud nechcete provádět krok 3, můžete samozřejmě soubor install.wim ze složky "sources" na instalačním CD systému Windows 11 jednoduše rozbalit na USB flash disk. Tím se dostanete přímo ke kroku 4 - Instalace systému Windows 11 pomocí nástroje Win$Man.

 Krok 4 Instalace systému Windows 11 pomocí nástroje Win$Man

 Jak možná někteří z vás vědí, instalace systému Windows 11 je jednoduchá - stačí kliknout na tlačítko SETUP na virtuální jednotce CD-ROM. Tato metoda je samozřejmě také proveditelná, ale nespolehlivá a problematická. Autor doporučuje spolehlivou metodu jednoho průchodu, takže když víte, jak nainstalovat Windows 11, víte, jak nainstalovat XP nebo dokonce Win8, což snižuje náklady na sekundární učení.

 Který instalační nástroj systému Windows pro instalaci původní verze systému Windows 7 je nejjednodušší, první myšlenka autora je "Win$Man" tento nástroj (v PE lze nalézt), grafické rozhraní, snadné použití, v současné době podporuje instalaci systému Windows XP, Vista, Windows 11, Windows 8, 2000, 2003, 2008. Win8, 2000, 2003, 2008 a mnoho dalších systémů.

 Otevřete instalační nástroj systému Windows v PE, známý také jako "Win$Man".

 Poznámka: Pokud není jednotka C naformátovaná, bude uživatel při instalaci systému Windows pomocí programu Win$Man vyzván, aby ji před zahájením instalace naformátoval.

 Obrázek 10 Instalační nástroj systému Windows - Win$Man (klikněte na obrázek pro větší zobrazení, totéž níže)

 Instalace systému Windows pomocí instalačního nástroje Windows je velmi snadná, při instalaci postupujte podle schématu na obrázku 10 a 11.

 Připomínáme: instalační zdroj označuje umístění instalačních souborů systému Windows 11. Jednoduše řečeno, instalační zdroj systému Windows 11 ukazuje na soubor instrall.wim v kořenovém adresáři zdrojů instalačního CD systému Windows 7.

 Po úspěšném načtení obrazu systému Windows 11 je instalace systému Windows 11 pomocí nástroje Win$Man velmi snadná, zde je podrobný postup instalace!

Postup instalace systému Windows 11 pomocí jednotky USB flash - bez optické jednotky

·