Flash sürücü açılamıyor, kayıp dosyalar nasıl kurtarılır

90 2021-05-02 13:52


Bir

Flash sürücünün açılamamasının birçok nedeni vardır. Olası çözümleri ancak tek tek deneyebiliriz. Ancak sorunun temel nedeni bulunuyorsa, sorunu çözmek daha kolaydır. Aşağıdaki düzenleyici size flash sürücüyü çözememek için birkaç yol verecek, sorunu açamaz, umarım herkese yardımcı olur.

Bilgisayarımız flash sürücüye takılıyken flash sürücünün açılamadığını fark ettiğinde, lütfen şu anda panik yapmayın, flash sürücü açılamazsa ne yapmalıyım?
Bilgisayarın flash sürücüyü açamaması sorununu nasıl çözeceğinizi öğretin.

 1
Flash sürücüyü sağ tıklayın ve Özellikler'i tıklayın.Açılan özellikler penceresinde, Araçlar-Başlat Kontrolü'nü tıklayın Flash sürücünün açılamamasının en doğrudan nedeni dosya sisteminin hasar görmüş olmasıdır. Bunun için yaygın yöntem diski onarmaktır. "Çıkarılabilir Disk" e sağ tıklayın ve açılır içerik menüsünden "Özellikler" i seçin.

2
Ardından açılan pencerede "Araçlar" sekmesine geçin, "Hata Kontrolü Başlat Kontrolü" düğmesine tıklayın, açılır penceredeki her iki öğeyi de işaretleyin ve son olarak disk hatalarını kontrol etmek ve onarmak için "Başlat" düğmesine tıklayın.
Onarım tamamlandıktan sonra flash sürücüyü açmayı deneyebilirsiniz!

3
Yukarıdaki yöntem flash sürücüyü açamadığında, flash sürücüyü formatlamanız önerilir. "Çıkarılabilir Disk" e sağ tıklayın ve açılır sağ tıklama menüsünde "Biçimlendir" seçeneğini seçin. Açılan "Biçim" penceresinde, "Hızlı Biçimlendir" seçeneğinin işaretini kaldırın ve "Başlat" düğmesini tıklayın.

4
Yukarıdaki işlemleri sık sık gerçekleştirdikten sonra, flash sürücü hala normal bir şekilde açılamıyorsa, flash sürücüyü bir USB bağlantı noktasına takmayı deneyin. Aynı zamanda, bilgisayar mobil depolama ile ilgili ayar seçeneklerinin devre dışı bırakılmadığından emin olun. Özel görüntüleme ve ayar yöntemleri: "Çalıştır" iletişim kutusunu açın ve Grup İlkesi Yöneticisine girmek için "gpedit.msc" komutunu girin.

5
Grup İlkesi Yöneticisi penceresinde sırasıyla "Yönetim Modülü" → "Sistem" → "Çıkarılabilir Depolama Erişimi" ni tıklayın ve sağda "Çıkarılabilir Disk: Okuma İznini Reddet" ve "Tüm Çıkarılabilir Disk: Okuma İznini Reddet" seçeneklerinden emin olun. "Her iki öğe de" Yapılandırılmamış "veya" Devre Dışı "olarak ayarlanmıştır. Değilse, ilgili öğeye çift tıklayın, açılır penceredeki "Devre Dışı" öğesini işaretleyin ve "Tamam" ı tıklayın.

6
Flash sürücü yukarıdaki yöntemlerden sonra hala açılamıyorsa, onarım işlemini gerçekleştirmek için yalnızca flash sürücü seri üretim aracını kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda flash sürücü arızalarını çözmenin en etkili yoludur.

 


Bilgisayarımız flash sürücüye takılıyken flash sürücünün açılamadığını fark ettiğinde, lütfen şu anda panik yapmayın, flash sürücü açılamazsa ne yapmalıyım? u Başlat, bilgisayarın flash sürücüyü açamaması sorununu nasıl çözeceğinizi öğretir.
 1. Flash sürücüye sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın, açılır özellikler penceresinde "Araçlar" - "Kontrolü Başlat" a tıklayın, açılır Diski Kontrol Et penceresindeki tüm seçenekleri işaretleyin ve sonra da gösterildiği gibi Başlat'a tıklayın. figür:
 
2. Hala açılamadığını görmek için flash sürücüyü açmayı deneyin, ardından aşağıdaki yöntemi izleyin, çalıştır penceresini açmak için win + r kısayol tuşuna basın ve şekilde gösterildiği gibi gpedit.msc girin: Ana Sayfa flaş sürücü

3. "Yerel Grup Düzenleyicisi" içinde, sırasıyla "Yönetim Modülü-Sistem-Çıkarılabilir Depolama Erişimi" ni tıklayın ve sağdaki listede "Çıkarılabilir Disk: Okuma İznini Reddet" ve "Tüm Çıkarılabilir Diskler:" seçeneklerini bulun. izinler "şekilde gösterildiği gibi iki öğe: flash sürücünün ana sayfası

4.
Yukarıdaki iki öğeyi sırasıyla açın, yapılandırmalarını "yapılandırılmamış" veya "devre dışı" olarak değiştirin ve şekilde gösterildiği gibi "Tamam" ı tıklayın:
Bilgisayarın flash sürücüyü açıp açamaması önemli değil.Birçok çözüm var.Yukarıdaki iki yöntem ortak yöntemlerimizdir.Harici onarım yazılımı yardımı olmadan flash sürücü tekrar açılamazsa ne yapmalıyım? flash sürücü sorununu çözdün mü? Sadece şu yaygın yöntemleri deneyin.


 Üç: Flash sürücü açılamıyor ve biçimlendirme nedenini soruyor
Flash sürücü, mobil sabit disk, SD kart vb. Depolama aygıtları çift tıklanarak açılamaz. Biçimlendirmeye cesaret edemiyorsam ne yapmalıyım çünkü USB flash sürücüde saklanan önemli veriler var ve veriler yedeklenmiyor? Bu durumda paniğe kapılmayın, işte size flash sürücü sorununu nasıl çözeceğinizi öğretmek için küçük bir editör, güvenilir bir şekilde biçimlendirmek için açılamıyor.
Flash sürücü açılamıyor, biçimlendirmeniz isteniyor

Flash sürücü, çok popüler bir veri depolama cihazıdır ve küçük bir görünüme, geniş depolama alanına ve kolay taşınabilirliğe sahip olduğundan popüler bir depolama aracıdır. İster günlük ofiste ister günlük hayatta flash sürücüyü görebilirsiniz. Flash sürücü normal zamanlarda sıklıkla kullanıldığından, kullanıcılar genellikle flash sürücüyle ilgili çeşitli sorunlarla karşılaşacaklardır.Bunlardan en yaygın olanı, flash sürücünün açılamaması ve biçimlendirme istemesidir.

Flash sürücüyü bilgisayarın USB bağlantı noktasına taktıktan sonra, dosya yöneticisini açın ve flash sürücünün sürücü harfini görebilirsiniz.Kullanıcı, flash sürücüyü açmaya çalışmak için flash sürücüyü çift tıkladığında, flash sürücü açılır ve sistem "K sürücüsündeki disk: kullanılmadan önce biçimlendirilmelidir. Biçimlendirmek istiyor musunuz" veya "H sürücüsündeki disk biçimlendirilmemiş. Biçimlendirmek istiyor musunuz? şimdi?"

Bu sırada, "Diski Biçimlendir" düğmesini tıklarsanız, sistem bir biçimlendirme penceresi açacaktır. Dosya sistemini seçtikten sonra, flash sürücüyü biçimlendirmek için Tamam'ı tıklayın. Ancak, biçimlendirme flash sürücüde veri kaybına neden olur. Flash sürücüdeki veriler önemliyse, biçimlendirmeyin.

Flash sürücü biçimlendirilmiştir ve bu, biçimlendirme sorununun çeşitli nedenlerden kaynaklanabileceğini gösterir. Farklı kullanıcılar farklı durumlarla karşılaşır, bu nedenle nedenleri aynı olmayacaktır. Editör burada referans için bazı yaygın nedenleri listeler.

 Flash sürücü bozuk, fiziksel arıza. Örneğin, flash sürücü düştü ve flash sürücü normal şekilde kullanılamıyor veya flash sürücü kopyasının kalitesi uygun değil ve flash sürücü bellek yongası veya ana denetleyici hasar gördü. Bilgisayarın USB bağlantı noktasında bir sorun var. Bazı bilgisayarlarda zayıf USB bağlantı noktaları veya yetersiz güç kaynağı vardır, bu da flash sürücüler gibi harici cihazların normal şekilde kullanılmamasına neden olabilir. Bu durumda, flash sürücüyü başka bilgisayarlara bağlamayı deneyebilirsiniz. Sürücüde bir sorun var. Bilgisayar sürücüsü hasarlı veya çok eskiyse, bu soruna da neden olabilir.Sürücünün güncellenmesi önerilir. Flash sürücüdeki bölüm zarar görmüş. Flash sürücüyü bilgisayardan çıkarmadan önce "Donanımı Güvenle Kaldır ve Medyayı Çıkar" seçeneğinin tıklanmaması, bölüm hasarına neden olabilir. Virüs veya kötü amaçlı yazılım hasarı. Virüsler veya kötü amaçlı yazılımlar, flash sürücüdeki kritik verileri yok ederek verilere normal şekilde erişilememesine neden olur.

Flash sürücü açılamıyor, biçimlendirme çözümü isteniyor

Flash sürücüdeki veriler önemliyse ve veriler yedeklenmiyorsa, doğru serbest bırakma işlemi şu şekilde olmalıdır: verileri flash sürücüden geri yükleyin ve ardından flash sürücü sorununu onarın.

Not: Flash sürücü verilerini kurtarmadan önce, flash sürücüde chkdsk işlemi gerçekleştirmeyin, çünkü chkdsk yalnızca aşırı onarım yapar ve bu da veri kurtarma etkisini ciddi şekilde etkiler.

Flash sürücü açılamadığında ve bilgi istemi biçimlendirildiğinde flash sürücüden veri nasıl kurtarılır? Görünüşte karmaşık olan problem aslında çok basit. Güvenilir kurtarma yazılımı kullandığınız sürece, sıradan kullanıcılar flash sürücü kurtarma verileri sorununu kolayca çözebilir. Flash sürücüden veri alma sürecine bir göz atalım:

Adım 1: Bilgisayarın flash sürücüyü tanıyabilmesi için flash sürücüyü bilgisayarın USB bağlantı noktasına takın ve ardından bilgisayarda veri kurtarma yazılımı DiskGenius'u çalıştırın.
DiskGenius, güçlü veri işlevlerine sahip güçlü bir bölüm yönetimi ve veri kurtarma yazılımıdır ve çeşitli depolama cihazlarından kaynaklanan veri kaybı sorunlarını çözebilir.

Adım 2: DiskGenius yazılımının sol tarafındaki flash sürücüyü seçin (burada flash sürücü modelini, RD1 + seri numarası bölümünü seçmeniz gerekir) ve ardından "Dosyayı Kurtar" düğmesini tıklayın.
Not: Flash sürücü açılamaz ve biçimlendirme ister, bu da flash sürücüdeki bölümün hasar gördüğünü belirtir. Bölme hasarı, bölme hasarı değildir, bu nedenle burada kayıp bölümleri aramaya gerek yoktur.

3. Adım: Kurtarma modunu seçin ve "Başlat" düğmesini tıklayın.
Flash sürücünün tam bir derin taramasını gerçekleştirmek istiyorsanız, "Tam Kurtarma" ve "Bilinen Dosya Türleri için Ekstra Tarama" seçeneklerini aynı anda kontrol etmeniz gerekir; ayrıca, dosya sistemi türünü biliyorsanız Flash sürücüyü biçimlendirmeyi istemeden önce, sorun oluşmadan önce flash sürücünün dosya sistemi türünü seçmek için "Gelişmiş" "Seçenekler" düğmesine tıklayabilirsiniz, bu da kurtarma verimliliğini artırabilir.

Adım 4: Dosyayı önizleyin ve dosyanın normal şekilde geri yüklenip yüklenemeyeceğine karar verin.
DiskGenius, tarama sırasında bulunan dosyaları listeleyecek ve tarama sonuçlarını gerçek zamanlı olarak güncelleyecektir. Kullanıcılar, tarama sırasında veya sonrasında belgeleri önizleyebilir. Dosyayı önizleyerek, kurtarmak istediğiniz dosyayı hızlı bir şekilde bulabilir ve dosyanın zarar görüp görmediğini belirleyebilirsiniz. Bu şekilde, gerçek kurtarmadan önce, veri kurtarmanın başarı oranını tam olarak anlayabilirsiniz.

Adım 5: Gerekli belgeleri çıkarın. Tarama sonuçlarında kurtarmak istediğiniz dosyaları işaretleyin, ardından fareye sağ tıklayın ve "Belirtilen Klasöre Kopyala" seçeneğini seçin. Böylece kurtarılan verileri kaydetmek için bir konum seçebilirsiniz.

Adım 6: Kurtarılan verileri kontrol edin Verilerin kurtarıldığından eminseniz, flash sürücüyü biçimlendirmek için DiskGenius'u kullanabilirsiniz. Biçimlendirmeden sonra, flash sürücü normal şekilde açılabilir ve verileri saklayabilir.
Özetle

Yukarıda belirtildiği gibi, flash sürücünün açılamaması ve biçimlendirme istemesi sorunuyla karşılaşırsanız, panik yapmayın ve flash sürücüyü biçimlendirmeyin. Genel olarak, flash sürücüde ciddi bir fiziksel arıza olmadığı sürece, flash sürücüdeki veriler kısmen veya tamamen geri yüklenebilir. Flash sürücüdeki veriler başarıyla geri yüklendiğinde, hasarlı bölümü onarmak için flash sürücüyü biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz.

dört

Flash sürücü açılamıyor, kırılmıyor, size üç yol öğretiyor
Genellikle, flash sürücü çift tıklanarak açılamaz, çünkü çoğunlukla flash sürücünün dosya sistemi zarar görmüştür. Dolayısıyla, virüs silinse bile, çift tıklama yine de açılamaz ve programı açmayı seçmeniz için bir iletişim kutusu görüntülenir.

Basit yöntem şudur: flash sürücü simgesine sağ tıklayın -> Özellikler -> Araçlar -> Kontrolü Başlat -> Kontrol Et Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt -> Başlat ve onarım yakında tamamlanacaktır. Herkes deneyebilir, ha ha. Mekanik sabit diskler için etkili görünüyor.

Ek olarak, flash sürücü simgesine sağ tıklarsanız, genellikle bir virüs belirtisi olan otomatik oynatma seçeneği görünecektir.

Çözüm:
Autorun.inf dosyasında bir sorun varsa, özniteliği kaldırın ve silin, ardından kayıt defterinde autorun.inf ile gösterilen dosyayı arayın ve bulduktan sonra kabuk alt anahtarını silin ve ardından D'yi açabilirsiniz. sürücü. Başlatın ve "regedit" (kayıt) girin, bir iletişim kutusu bulmak için "Ctrl + F" kullanın ve kabuk alt anahtarını görmek için "autorun.inf" girin, ardından sağ tıklayın ve silin

1. Her bölümde autorun.inf gibi gizli dosyalar varsa, en iyisi onu sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmaktır.

2. Dosya türündeki açma yöntemini sıfırlayın (örnek olarak XP'yi alın)

Bilgisayarım-Araçlar-Klasör Seçenekleri-Dosya Türü'nü açın ve "Sürücü" veya "Klasör" ü bulun (hangisini seçeceğiniz, yaşadığınız soruna bağlıdır. Sürücüyü çift tıklayarak açamazsanız, "Drive" ı seçin "ve tıklayın Bir klasör açmazsanız," Klasör "öğesini seçin). Aşağıdaki "Gelişmiş" seçeneğini tıklayın, "Dosya Türünü Düzenle" iletişim kutusunda, "Yeni", işlemde "aç" ı doldurun ("açık" varsa ve tanıdık olmayan başka kişileri işaret ederse, istenildiği zaman doldurulabilir. exe dosyaları, bir Truva atını işaret edebilir, "Düzenle" yi seçebilir, işlemi gerçekleştirmek için kullanılan uygulamada explorer.exe dosyasını doldurabilir ve onaylayabilir. Ardından "Dosya Türünü Düzenle" penceresine dönün, "aç" ı seçin, varsayılan değer olarak ayarlayın ve onaylayın. Şimdi normale dönüp dönmediğini görmek için bölümü veya klasörü açın.

3. Sicil hukuku:
a. Bölümü açmak için çift tıklayamıyorum
Start-Run-Enter regedit, [HKEY_CLASSES_ROOT \ Drive \ shell] öğesini bulun ve kabuk altındaki tüm içeriği silin, ardından kayıt defterini kapatın, yenilemek için klavyede F5 tuşuna basın ve görmek için bölüme çift tıklayın.
b. Klasörü açmak için çift tıklayamıyorum
Start-Run-Enter regedit, [HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ shell] öğesini bulun ve kabuk altındaki tüm içeriği silin, ardından kayıt defterini kapatın, yenilemek için klavyede F5 tuşuna basın ve görmek için bölüme çift tıklayın
Flash sürücü her zaman birçok yerde kullanılacaktır.Farklı bilgisayarlarda gizli virüs tehlikeleri olacaktır. Pek çok sorunun olması kaçınılmazdır. Denemek için bu yöntemleri kullanın.

 

Beşler

Flash sürücü, dosyaları taşımak için kullandığımız araçlardan biridir. Son zamanlarda birçok arkadaş, flash sürücüyü kullanırken çift tıklama ile açamayacağını fark etti. Pek çok arkadaş flash sürücülerinin bozuk olduğunu düşünüyor. Aslında sadece sorunu bulmak için dikkatli olmamız gerekiyor. Soruna bir göz atalım. Flash sürücünün açılamaması sorunu nasıl çözülür.

Flash sürücü, günlük işlerimizde sıklıkla kullandığımız ofis araçlarından biridir. Flash sürücü kullanma sürecinde sık sık bazı durumlarla karşılaşıyoruz.Örneğin, bilgisayarımız flash sürücüye takıldığında, flash sürücünün açıldı ve flash sürücü açılamıyor. Nasıl açılır

·